Pożegnanie ks. Andrzeja Oczachowskiego.
Cezary Mucha, 2017 Jul 23, 19:58


Jemiołów, dnia 23 lipca 2017r.
P O D Z I Ę K O W A N I E
Czcigodny Księże Prboszczu,

Księże Andrzeju.


Pan Bóg nazywa Was Kapłanów „ukrytymi w dłoniach i sercu Chrystusa”.

W chwili, gdy Twoje ręce zostały namaszczone olejem świętym, przeznaczone zostały zarazem do służby w dzisiejszym niełatwym świecie, jako dłonie samego Pana, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Nie omieszkał zatem Pan Bóg przez ostatnie 7 lat obdarzyć naszą miejscowość tak wspaniałym Sługą swoim, jakim jesteś Ty Księże Andrzeju.

Wszyscy mieliśmy okazję doświadczyć Twoje poczynania, Twój trud, jaki wkładałeś w swą pracę duszpasterską na terenie naszej parafii.

Trudno wskazać dziś wszystkie dzieła Twych rąk, ale patrząc na owoce Twej pracy, dostrzegamy miłość i całkowite oddanie, jaką kryje Twoje serce do Boga i ludzi w myśl słów „Żyj tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Ciebie”.

Dziś nadeszła chwila, w której Pan Bóg posyła Cię w inne strony, do innej wspólnoty – do Nowej Soli. W naszych sercach, patrząc i czując po ludzku jest smutek i żal, że tracimy w Jemiołowie, tutaj na naszej ziemi, kogoś kogo serdecznie pokochaliśmy.

Jednak od smutku większa jest wdzięczność, że Pan Bóg splótł nasze drogi, i że istotna cząstka księdza Andrzeja tutaj zostanie – w dziełach, których dokonałeś,w naszej pamięci, w naszych sercach, i odwrotnie, że cząstkę nas samych zabierzesz ze sobą do nowej parafii, bo przecież zabierzesz ze sobą wspomnienia, a my mieszkańcy Jemiołowa, jesteśmy poniekąd cząstką tych wspomnień.

Zatem z całego serca dziękujemy Ci za to wszystko i życzymy, aby Ten Który jest Drogą, przez swoje Słowo rozjaśniał i wskazywał Ci drogę
i cel Twego codziennego kapłańskiego posługiwania.

Niech Ten, który jest Prawdą, będzie dla Ciebie mocą w pokonywaniu trudów dnia powszedniego i siłą w podążaniu za tą Prawdą.

Niech Ten, który jest Życiem, wlewa w Ciebie strumienie swej łaski, aby Twoje kapłańskie życie tętniło radością mimo smutku, pogodą ducha mimo przeciwności, a przede wszystkim miłością do drugiego człowieka.

Niech również Matka Boska Fatimska otacza Księdza macierzyńską miłością, zdrowiem i dodaje sił.

Niech będzie nieustannie Twym wspomożeniem, gdziekolwiek Pan Bóg Cię pośle, a Duch Święty napełnia mocą potrzebną do podejmowania nowych wyzwań na chwałę naszego Pana Jezusa Chrystusa.


BÓG ZAPŁAĆ KSIĘŻE ANDRZEJU, BÓG ZAPŁAĆ.


MIESZKAŃCY JEMIOŁOWA

 

 


70 lat OSP Jemiołów.
Cezary Mucha, 2017 Jul 23, 19:51

Z okazji 70-o lecia OSP w Jemiołowie w sobotę (15.07.2017r) odbyły się uroczystośći rocznicowe. Świętowanie rozpoczęło się mszą świętą o godzinie 13:00. Po mszy strażacy  przemaszerowali na plac, gdzie odbył się uroczysty apel, powitanie i przemówienia gośći. W tym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć pokazu naszych małych zuchów. O godzinie 16.00 dzieci z OSP Jemiołów zaprezentowały swoje umiejętności pożarnicze. Odbył się również koncert strażackiej orkiestry dętej z OSP Grochowo.  Przybyli goście bardzo zachwalali uroczystośc jak i naszych małych druchów.  

 


Plan uroczystości:
12.30 – Zbiórka pododdziałów przy remizie OSP Jemiołów,
12.45 – Przemarsz pododdziałów do kościoła,
13.00 – Uroczysta Msza Święta,
14.00 – Przemarsz pododdziałów na miejsce uroczystości,
14.15 – Uroczysty apel
• Złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości,
• Przegląd pododdziałów,
• Przywitanie zaproszonych gości,
• Rys historyczny OSP Jemiołów
• Wręczenie odznaczeń i medali,
• Okolicznościowe przemówienia
15.30 – Koncert strażackiej orkiestry dętej z OSP Grochowo,
16.00 – Pokaz Dziecięcej Drużyny Pożarniczej OSP Jemiołów,
16.30 – Spotkanie okolicznościowe z poczęstunkiem dla zaproszonych gości.

http://plus.gazetalubuska.pl/wiadomosci/a/mali-rycerze-floriana-wideo,12246043


Biblioteka pod chmurką w Jemiołowie!
Cezary Mucha, 2017 Jul 23, 19:43

Udało się, jest! Biblioteka pod chmurką w Jemiołowie! Czynna całą dobę! Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Weź, przeczytaj, oddaj lub przynieś swoje książki i gazety! Cały czas pojawiają się nowe książki, bajki, czasopisama, więc nawet najwybredniejsi napewno znajdą coś dla siebie. Zapraszamy do wypożyczania, a przede wszystkim do czytania!

 


Bocianowo rok 2017.
Cezary Mucha, 2017 Jun 25, 21:22

W tym roku możemy się pochwalić ogromnym "bocianowym sukcesem". Od kilku tygodni dostrzegamy w gnieździe 3 małe bociany. Jak wiadomo, małe rosną i zajmują miejsce rodzicom, którzy muszą szukać noclegu na okolicznych dachach. Niedługo będziemy mogli wypatrywać bociany uczące się latać. 


Gminne zawody sportowo - pożarnicze w Łagowie.
Cezary Mucha, 2017 Jun 25, 20:51

https://www.facebook.com/OSP-KSRG-Jemio%C5%82%C3%B3w-1637243489888714/?hc_ref=SEARCH

https://www.youtube.com/watch?v=EZTYzcTjdCY

 

Komisja sędziowska powołana rozkazem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie - bryg. Janusza DROZDA przeprowadziła w dniu 24 czerwca 2017r. zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Łagów. Organizatorem zawodów był dh Mieczysław SZYMCZAK – Komendant Gminny OSP w Łagowie, Zarząd Gminny ZOSP RP Łagów oraz druhowie z OSP Jemiołów. Zawody rozpoczęły się o godz. 14:00 na boisku sportowym w miejscowości Łagów. Rywalizację druhów przeprowadzono na podstawie „Regulaminu Zawodów Sportowo – Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych" – OSP 1/2011 w poniższych konkurencjach:

  • sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami;
  • ćwiczenie bojowe.

Do rywalizacji stanęło 6 drużyn, w tym:

  • dziecięca Drużyna Pożarnicza z OSP Jemiołów,
  • grupa „A" mężczyzn, 5 drużyn.

Gościnnie w zawodach wystartowali druhowie z OSP Rzeczyca, którzy rywalizowali poza konkurencją z drużynami męskimi z jednostek OSP z terenu gm. Łagów. Jednak wisienką na torcie był wspaniały występ dzieci w wieku 4-10 lat z DDP z OSP Jemiołów, które uczestniczyły 17 czerwca br. w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Wieruszowie. Start dzieci oceniano na podstawie niestandarowego regulaminu, który został opracowany przez dh Andrzeja PILUCHA z OSP Wieruszów i zaakceptowany przez Zarząd Główny Związku ZOSP RP. Młodzi strażacy wystartowali w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe. Opiekunem a zarazem kierownikiem DDP z OSP Jemiołów był dh Michał RUDOLF.
Dziecięca Drużyna Pożarnicza z OSP Jemiołów oraz drużyny męskie z grupy „A" otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Pana Czesława KALBARCZYKA - Wójta Gminy Łagów. Nagrody wręczyli: Czesław KALBARCZYK, Stanisław DROB - Przewodniczący Rady Gminy, dh Jerzy WRZESIEŃ – Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Świebodzinie oraz dh Krzysztof WYSOCKI – Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Łagowie.
Najsprawniejszymi drużynami okazały się jednostki:

W grupie DDP:
1. DDP z OSP Jemiołów.

W grupa „A" mężczyzn:
1. OSP Toporów,
2. OSP Poźrzadło,,
3. OSP Jemiołów,
4. OSP Żelechów,
5. OSP Rzeczyca (poza konkurencją).

W skład komisji sędziowskiej wchodzili:
1. st. kpt. Dariusz KAŁUŻNY - przewodniczący komisji,
2. asp. sztab. Dariusz PAŁASZ - członek komisji,
3. asp. sztab. Piotr SUTKOWSKI - członek komisji,
4. st. sekc. Wojciech TWARDOWSKI - członek komisji.

 

 


Nowi zwycięzcy Najpiękniejsza lubuska wieś Santoczno
Cezary Mucha, 2017 Jun 20, 13:13

Artykułów: 75 na 13 stronach
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Copyright ©2007-2008 jemiolow.net | All Rights Reserved
Hosting J@chhu
Valid XHTML 1.0 Strict