Dożynki Łagów 2018.
Cezary Mucha, 2018 Aug 28, 19:37

Przygotowania do dożynek gminnych dla naszej wioski zaczęły się już kilka tygodni wcześniej. W tym roku grupa kobiet z Jemiołowa zrobiła nowy wieniec dożynkowy w kształcie jemiołuszki,co nawiązuje do naszego herbu. Wieniec dożynkowy został wykonany z różnych rodzajów zbóż, traw, oraz różnych rodzajów roślin. Przed rozpoczęciem dożynek wieńce ze wszystkich wiosek zostały zaniesione do kościoła, gdzie odbyła się msza dożynkowa. Po mszy rozpoczął się korowód do amfiteatru, w którym odbył się konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. JEMIOŁÓW ZAJĄŁ 1 MIEJSCE! Po przywitaniu gości przez Pana wójta zaczęły się koncerty oraz kabaret. W międzyczasie można było spróbować regionalnych przysmaków. Możemy śmiało powiedzieć, że dla naszej wioski były to bardzo udane dożynki.


JEMIOŁÓW CUP 2018
Cezary Mucha, 2018 Aug 07, 09:06

http://www.gazetalubuska.pl/  relacja z turnieju Jemiołów CUP.


Piszą o nas.
Cezary Mucha, 2018 Jul 29, 20:40

Lubuski Piknik Zdrowia w JEMIOŁOWIE.
Cezary Mucha, 2018 Jul 23, 21:29

Lubuski Piknik Zdrowia 

 

Kto sądzi, że to będzie najmniejszy z lubuskich Pikników Zdrowia i Profilaktyki, na pewno jest w błędzie. Jemiołów - owszem - jest najmniejszą lokalizacją naszych prozdrowotnych imprez. Ale zagęszczenie atrakcji na metr kwadratowy będzie tu zdecydowanie największe! Będzie nie tylko zdrowo, ale też bardzo aktywnie! 


W niedzielę odbył się w Jemiołowie "LUBUSKI PIKNIK ZDROWIA" organizowany przez Urząd Marszałkowski
To wielkie wyróżnienie dla naszej wsi. 👍
Frekwencja dopisała za co serdecznie dziękujemy 😀
Oprócz bezpłatnych badań lekarskich było wiele atrakcji .
Wystąpiły jemiołowskie dzieci z spektaklem " Witaminowe Wojsko", kultowy kabaret bez nazwy "JEMIOŁOWSKIE SPA", zespół taneczny Och, akordeoniści, młodzi strażacy.
Pokazaliśmy się z najlepszej strony 👌
Można było skosztować lokalnych specjałów, sera, chleba ze smalcem, miodu, wiejskich jajek, pieczonego ziemniaka i ciasta przygotowanego przez jemiołowskie gospodynie.
Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za pomoc w organizacji wydarzenia👏👏👏

Dokładnie dziesięć lat temu ......
Cezary Mucha, 2018 Jul 11, 13:14

http://swiebodzin.naszemiasto.pl

http://www.jemiolow.net/herb_jemiolowa_nasza_droga_do_herbu,46.html

Dokładnie dziesięć lat temu dawniejsi i ówcześni mieszkańcy powitali się na spotkaniu integracyjnym, zorganizowanym z okazji przyjęcia herbu wsi i otwarcia symbolicznej kuźni w miejscowym skansenie maszyn rolniczych.Rozpoczęcie wakacji w Jemiołowie.
Cezary Mucha, 2018 Jun 27, 14:38

Małe "Jemiołuszki" tak właśnie rozpoczęły wakacje! Nawet ten przelotny deszcz nie popsuł nam zabawy! Życzymy wszystkim miłych, pogodnych ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji!
PS. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację imprezy.


Artykułów: 155 na 26 stronach
4 5 6 7 8 9 10 11 12

Copyright ©2007-2008 jemiolow.net | All Rights Reserved
Hosting J@chhu
Valid XHTML 1.0 Strict