Dożynki 2016 w Jemiołowie.
Cezary Mucha, 2016 Sep 20, 14:18

Tegorocze dożynki odbyły się w późniejszym terminie niż poprzednie ale nie zabrakło wielu gości, zarówno mieszkańców jak i osób z innych częśći województwa lubuskiego.  Na tegorocznych dożynkach mogliśmy gościć Panią poseł - Katarzynę Osos, starostę - Zbigniewa Szumskiego, przewodniczącego sejmiku lubuskiego - Pana Zbigniewa Kołodzieja,  wójta Łagowa - Pana Zbigniewa Kalbarczyka oraz gości z partnerskiej wioski w Niemczech.Tegoroczny korowód zaskoczył wszystkich. Było mnóstwo kolorowo ozdobionych wozów jak i inscenizacji na przyczepach. Na rozpoczęciu dożynek wójt wręczył dyplom gratulacyjny dla naszej wsi oraz drobny upominek. Goście chętnie brali udział w konkurencjach przygotowanych przez Radę Sołecką. W międzyczasie rozdawane był nagrody w konkursach na najładniej przystrojoną posesję, najładniejszy pojazd w korowodzie dożynkowym no i oczywiście, na najlepszą inscenizację przy podwórzu. Dzieci, dostały nagrody za najlepsze przebranie. Czas na dożynkach minął szybko i goście niechętnie wracali do domu. Pod wieczór rozpoczęła się dyskoteka dożynkowa, na której gościło wiele osób. Pogoda dopisała, dzięki czemu wszyscy byli zadowoleni. Dziękujemy mieszkańcom, sotłysowi oraz radzie sołeckiej za liczną pomoc w przygotowaniach.

Do zobaczenia za rok !

Był sobie snopek film

Korowód film

 

 


Dożynki gminne.
Cezary Mucha, 2016 Aug 31, 09:01

W sobotę 27 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne w Łagowie. Poniżej Mała relacja fotograficzna.

 

http://www.dzienzadniem.pl

http://www.lagow.pl/PL/zdjecia/1000/38/1/


Wizyta młodzieży z niemiec w jemiołowie.
Cezary Mucha, 2016 Aug 19, 21:53

W dniach 16-19 sierpnia w Jemiołowie gościliśmy młodzież z Niemiec. W czasie pobytu zwiedzali pobliską okolicę, przygotowywali pomniki do ustawienia na obelisku, integrowali się z polską młodzieżą w czasie zabaw organizowanych przed klubem. Poniżej mała relacja fotograficzna z pobytu w Polsce przyjaciół z Niemiec.


ODLOT
Cezary Mucha, 2016 Aug 19, 21:53

Mały film 

Matriały dzięki uprzejmości D. U. Marysiok.


Jemiołów Cup 2016
Cezary Mucha, 2016 Aug 09, 21:18

W niedzielę, 7 sierpnia, w Najpiękniejszej Wsi Lubuskiej 2016, odbyła się szósta edycja turnieju piłkarskiego zorganizowanego przez miejscową społeczność o Puchar Jemiołowa. Tradycyjnie w zawodach uczestniczą zespoły z gminy Łagów i jeden zaproszony z zewnątrz. W tym, roku gościły drużyny mężczyzn i kobiet z Gubina.

 

https://www.facebook.com/dzienzadniem/?pnref=story

 

Pięć lat temu Jerzy Ostrowski skrzyknął młodzież, z którą zorganizował pierwszą imprezę piłkarską. Każda następna jest coraz bardziej udana. 

Piłka nożna W szóstej edycji turnieju spotkały się zespoły z łagowskiej gminy - Błękitni Toporów, Brunatni Sieniawa, Iskra Łagów i Mgła Jemiołów - z drużynami Esqadra Gubin i Pumy Gubin. 

VI edycja turnieju piłkarskiego o Puchar Jemiołowa W minioną niedzielę trener Jerzy Ostrowski i jego młodzi przyjaciele z zespołu Mgła Jemiołów goscili drużyny piłki nożnej na dorocznym turnieju Jemiołów Cup 2016. 

Na murawie nowo zbudowanego boiska kibice zobaczyli (na zdjęciach od lewej i od góry w dół): Brunatnych Sieniawa i Mgłę Jemiołów, Iskrę Łagów i Esqadrę Gubin, Pumy Gubin i Błękitnych Toporów, a także trójkę sędziowską z Podokręgu LZPN Świebodzin w składzie: Waldemar Szczepanek, Anna Topolska (z lewej) i Katarzyna Hoffmann. Imprezę trudno wyobrazić sobie bez Ireny Łużyńskiej (na zdjęciu z lewej w środkowym rzędzie) i sołtysa Stanisława Muchy (o turnieju wypowiada się w filmiku na naszym profilu FB). 

Wyniki końcowe turnieju:
 

1. Błękitni 10 (11:6), 2.Iskra 8 (10:3), 3. Mgła 6 (11:7), 4. Brunatni 4 (4:9), 5. Esqadra 0 (6:17) 

Najlepszym zawodnikiem wybrano Przemysława Lewandowskiego z Mgły; bramkarzami: Bartosza Dąbrowskiego z Toporowa i Piotra Galasa z Jemiołowa; po 6 goli zdobyli: Kajetan Ślusarek (Mgła) i Mateusz Karmelita (Błękitni).=

Gry i zabawy na wesoło.
Cezary Mucha, 2016 Aug 03, 22:00

Dnia 03.08.2016 o godzinie 18 , na boisko piłkarskie w Jemiołowie , odbywały się gry i zabawy na wesoło między innymi w dwa ognie , skakanie przez linkę , malowanie na foli , robienie bransoletek , wykonywanie dekoracji metodą decoupage , zabawa z chustą edukacyjna , i wiele innych atrakcji. Poniżej parę fotografii.

                                                                                                  


Artykułów: 88 na 15 stronach
4 5 6 7 8 9 10 11 12

Copyright ©2007-2008 jemiolow.net | All Rights Reserved
Hosting J@chhu
Valid XHTML 1.0 Strict