Pożegnanie ks. Andrzeja Oczachowskiego.
Cezary Mucha, 2017 Jul 23, 19:58


Jemiołów, dnia 23 lipca 2017r.
P O D Z I Ę K O W A N I E
Czcigodny Księże Prboszczu,

Księże Andrzeju.


Pan Bóg nazywa Was Kapłanów „ukrytymi w dłoniach i sercu Chrystusa”.

W chwili, gdy Twoje ręce zostały namaszczone olejem świętym, przeznaczone zostały zarazem do służby w dzisiejszym niełatwym świecie, jako dłonie samego Pana, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Nie omieszkał zatem Pan Bóg przez ostatnie 7 lat obdarzyć naszą miejscowość tak wspaniałym Sługą swoim, jakim jesteś Ty Księże Andrzeju.

Wszyscy mieliśmy okazję doświadczyć Twoje poczynania, Twój trud, jaki wkładałeś w swą pracę duszpasterską na terenie naszej parafii.

Trudno wskazać dziś wszystkie dzieła Twych rąk, ale patrząc na owoce Twej pracy, dostrzegamy miłość i całkowite oddanie, jaką kryje Twoje serce do Boga i ludzi w myśl słów „Żyj tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Ciebie”.

Dziś nadeszła chwila, w której Pan Bóg posyła Cię w inne strony, do innej wspólnoty – do Nowej Soli. W naszych sercach, patrząc i czując po ludzku jest smutek i żal, że tracimy w Jemiołowie, tutaj na naszej ziemi, kogoś kogo serdecznie pokochaliśmy.

Jednak od smutku większa jest wdzięczność, że Pan Bóg splótł nasze drogi, i że istotna cząstka księdza Andrzeja tutaj zostanie – w dziełach, których dokonałeś,w naszej pamięci, w naszych sercach, i odwrotnie, że cząstkę nas samych zabierzesz ze sobą do nowej parafii, bo przecież zabierzesz ze sobą wspomnienia, a my mieszkańcy Jemiołowa, jesteśmy poniekąd cząstką tych wspomnień.

Zatem z całego serca dziękujemy Ci za to wszystko i życzymy, aby Ten Który jest Drogą, przez swoje Słowo rozjaśniał i wskazywał Ci drogę
i cel Twego codziennego kapłańskiego posługiwania.

Niech Ten, który jest Prawdą, będzie dla Ciebie mocą w pokonywaniu trudów dnia powszedniego i siłą w podążaniu za tą Prawdą.

Niech Ten, który jest Życiem, wlewa w Ciebie strumienie swej łaski, aby Twoje kapłańskie życie tętniło radością mimo smutku, pogodą ducha mimo przeciwności, a przede wszystkim miłością do drugiego człowieka.

Niech również Matka Boska Fatimska otacza Księdza macierzyńską miłością, zdrowiem i dodaje sił.

Niech będzie nieustannie Twym wspomożeniem, gdziekolwiek Pan Bóg Cię pośle, a Duch Święty napełnia mocą potrzebną do podejmowania nowych wyzwań na chwałę naszego Pana Jezusa Chrystusa.


BÓG ZAPŁAĆ KSIĘŻE ANDRZEJU, BÓG ZAPŁAĆ.


MIESZKAŃCY JEMIOŁOWA

 

 


Biblioteka pod chmurką w Jemiołowie!
Cezary Mucha, 2017 Jul 23, 19:43

Udało się, jest! Biblioteka pod chmurką w Jemiołowie! Czynna całą dobę! Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Weź, przeczytaj, oddaj lub przynieś swoje książki i gazety! Cały czas pojawiają się nowe książki, bajki, czasopisama, więc nawet najwybredniejsi napewno znajdą coś dla siebie. Zapraszamy do wypożyczania, a przede wszystkim do czytania!

 


Bocianowo rok 2017.
Cezary Mucha, 2017 Jun 25, 21:22

W tym roku możemy się pochwalić ogromnym "bocianowym sukcesem". Od kilku tygodni dostrzegamy w gnieździe 3 małe bociany. Jak wiadomo, małe rosną i zajmują miejsce rodzicom, którzy muszą szukać noclegu na okolicznych dachach. Niedługo będziemy mogli wypatrywać bociany uczące się latać. 


Gminne zawody sportowo - pożarnicze w Łagowie.
Cezary Mucha, 2017 Jun 25, 20:51

https://www.facebook.com/OSP-KSRG-Jemio%C5%82%C3%B3w-1637243489888714/?hc_ref=SEARCH

https://www.youtube.com/watch?v=EZTYzcTjdCY

 

Komisja sędziowska powołana rozkazem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie - bryg. Janusza DROZDA przeprowadziła w dniu 24 czerwca 2017r. zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Łagów. Organizatorem zawodów był dh Mieczysław SZYMCZAK – Komendant Gminny OSP w Łagowie, Zarząd Gminny ZOSP RP Łagów oraz druhowie z OSP Jemiołów. Zawody rozpoczęły się o godz. 14:00 na boisku sportowym w miejscowości Łagów. Rywalizację druhów przeprowadzono na podstawie „Regulaminu Zawodów Sportowo – Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych" – OSP 1/2011 w poniższych konkurencjach:

  • sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami;
  • ćwiczenie bojowe.

Do rywalizacji stanęło 6 drużyn, w tym:

  • dziecięca Drużyna Pożarnicza z OSP Jemiołów,
  • grupa „A" mężczyzn, 5 drużyn.

Gościnnie w zawodach wystartowali druhowie z OSP Rzeczyca, którzy rywalizowali poza konkurencją z drużynami męskimi z jednostek OSP z terenu gm. Łagów. Jednak wisienką na torcie był wspaniały występ dzieci w wieku 4-10 lat z DDP z OSP Jemiołów, które uczestniczyły 17 czerwca br. w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Wieruszowie. Start dzieci oceniano na podstawie niestandarowego regulaminu, który został opracowany przez dh Andrzeja PILUCHA z OSP Wieruszów i zaakceptowany przez Zarząd Główny Związku ZOSP RP. Młodzi strażacy wystartowali w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe. Opiekunem a zarazem kierownikiem DDP z OSP Jemiołów był dh Michał RUDOLF.
Dziecięca Drużyna Pożarnicza z OSP Jemiołów oraz drużyny męskie z grupy „A" otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Pana Czesława KALBARCZYKA - Wójta Gminy Łagów. Nagrody wręczyli: Czesław KALBARCZYK, Stanisław DROB - Przewodniczący Rady Gminy, dh Jerzy WRZESIEŃ – Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Świebodzinie oraz dh Krzysztof WYSOCKI – Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Łagowie.
Najsprawniejszymi drużynami okazały się jednostki:

W grupie DDP:
1. DDP z OSP Jemiołów.

W grupa „A" mężczyzn:
1. OSP Toporów,
2. OSP Poźrzadło,,
3. OSP Jemiołów,
4. OSP Żelechów,
5. OSP Rzeczyca (poza konkurencją).

W skład komisji sędziowskiej wchodzili:
1. st. kpt. Dariusz KAŁUŻNY - przewodniczący komisji,
2. asp. sztab. Dariusz PAŁASZ - członek komisji,
3. asp. sztab. Piotr SUTKOWSKI - członek komisji,
4. st. sekc. Wojciech TWARDOWSKI - członek komisji.

 

 


Nowi zwycięzcy Najpiękniejsza lubuska wieś Santoczno
Cezary Mucha, 2017 Jun 20, 13:13

Wyjazd DDP Jemiołów na ogólnopolską olimpiadę dziecięcych drużyn pożarniczych.
Cezary Mucha, 2017 Jun 18, 18:03

         Tworzymy nową historię. 17 czerwca 2017 r. odbędzie się w Wieruszowie           I Ogólnopolska Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych. Do Olimpiady zgłosiło się 31 drużyn z 10 województw.
Dziecięce Drużyny Pożarnicze już na trwałe wpisały się w krajobraz Polski. Jest to specyficzna kategoria strażaków, którzy odgrywają bardzo ważną rolę w edukacji przeciwpożarowej społeczeństwa. Ich przekaz trafia do serca wszystkich. Wielkie ukłony należą się opiekunom i organizatorom tych drużyn. Olimpiada w Wieruszowie będzie pierwszym wspólnym spotkaniem małych strażaków i ich opiekunów z różnych stron naszego kraju.

Mały film https://youtu.be/hmoS-ZA52ao

I Ogólnopolska Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych przeszła do historii. 17 czerwca 2017 do Wieruszowa zjechały 32 drużyny z całego kraju.

 

Mimo kapryśnej pogody, psującego szyki deszczu, młodzi adepci sztuki pożarniczej nie przestraszyli się przygotowanych konkurencji. Drużyny musiały sprawdzić się w takich zadaniach jak m.in. musztra, ćwiczenie bojowe na "mokro", "sikawka”. Nie zabrakło licznych atrakcji oraz towarzyszących stoisk o tematyce strażacko-pożarniczej. Drużyny, nieco zmęczone i przede wszystkim "wymoczone", pod koniec nie żałowały, że pojawiły się na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki. Nasi rozmówcy przyznają, że przyjadą tutaj za 2 lata, bo właśnie wtedy ma dojść do organizacji kolejnej edycji wydarzenia. 
 
Pomysłodawcą ogólnopolskiej olimpiady był opiekun DDP z Wieruszowa Andrzej Piluch. W działaniach organizacyjnych bardzo mocno wspierali go członkowie OSP Wieruszów, Zarząd Główny ZOSP RP, którego reprezentowali prezes Waldemar Pawlak i wiceprezes Teresa Tiszbierek, Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe oraz liczne grono sponsorów.
Decyzją głównego sędziego zawodów, kpt. Karola Brylaka z KP PSP w Wieruszowie, wszystkie drużyny zostały nagrodzone pierwszym miejscem. Nikt nie wyjechał z miasta z pustymi rękoma. Były medale, statuetki, pluszowe misie oraz torby i plecaki promocyjne sygnowane logo gminy Wieruszów. Prezydium ZOSP RP postanowiło nagrodzić każdego zawodnika pamiątkowym hełmem, który został wykonany specjalnie z okazji sobotniego wydarzenia. 
 
Goszczący na olimpiadzie goście podkreślali, że sukces olimpiady to przede wszystkim dzieło druha Pilucha, który mógł liczyć na pomoc wielu przyjaciół, ale przede wszystkim rodziców małych strażaków. Olimpiada obok zawodów przyniosła wiele frajdy najmłodszym. Były dmuchane zamki, ścianka wspinaczkowa, maskotki - giganty oraz koncert Orkiestry Dętej OSP Pokrzywnica. 


Decyzją głównego sędziego zawodów, kpt. Karola Brylaka z KP PSP w Wieruszowie, wszystkie drużyny zostały nagrodzone pierwszym miejscem. Nikt nie wyjechał z miasta z pustymi rękoma. Były medale, statuetki, pluszowe misie oraz torby i plecaki promocyjne sygnowane logo gminy Wieruszów. Prezydium ZOSP RP postanowiło nagrodzić każdego zawodnika pamiątkowym hełmem, który został wykonany specjalnie z okazji sobotniego wydarzenia. 
 
Decyzją głównego sędziego zawodów, kpt. Karola Brylaka z KP PSP w Wieruszowie, wszystkie drużyny zostały nagrodzone pierwszym miejscem. Nikt nie wyjechał z miasta z pustymi rękoma. Były medale, statuetki, pluszowe misie oraz torby i plecaki promocyjne sygnowane logo gminy Wieruszów. Prezydium ZOSP RP postanowiło nagrodzić każdego zawodnika pamiątkowym hełmem, który został wykonany specjalnie z okazji sobotniego wydarzenia. 
 
https://youtu.be/aorw4x26MPE?t=5m38s

Artykułów: 109 na 19 stronach
3 4 5 6 7 8 9 10 11

Copyright ©2007-2008 jemiolow.net | All Rights Reserved
Hosting J@chhu
Valid XHTML 1.0 Strict