Samochód dla naszych strażaków od naszych partnerów z Niemiec.
Cezary Mucha, 2010 Aug 29, 20:16

Nasza jednostka OSP w Jemiołowie otrzymała od naszych niemieckich partnerów z Lindow używany samochód marki Mercedes 310 w dobrym stanie. Przekazanie odbyło się w środę 26.05 w wyżej wymienionej miejscowości. Jest to kolejny namacalny owoc naszej  prawie dziesięcioletniej współpracy . Przy przekazaniu uczestniczyli liczni przedstawiciele strażaków Niemieckich i Polskich oraz miejscowych władz. Uroczyście przekazano dowód rejestracyjny. Nasi przedstawiciele wręczyli strażakom z Niemiec pamiątkową statuetkę z napisem upamiętniającym tą uroczystość. Przy okazji nasi strażacy oglądali strażnicę w Lindow. Parę fotografii zrobiłem z gazet które otrzymałem od naszych niemieckich partnerów.

Poniżej relacja fotograficzna z tego miłego momentu.

Tymczasem nasi strażacy z Jemiołowa walczyli z powodzią pod Nową Solą od wtorku przy umacnianiu wałów.

Obecnie samochód jest malowany, został przerejestrowany.


Dzień strażaka.
Cezary Mucha, 2010 Aug 13, 21:39

W sobotę 1.05.2010 odbyła się Msza Święta w intencji strażaków oraz rodzin strażackich z Jemiołowa. W uroczystości uczestniczyli strażacy z OSP Jemiołów z rodzinami Pan Wójt Gminy Łagów oraz mieszkańcy Jemiołowa. Uroczystość zakończyła się kolacją w świetlicy jemiołowskiej.


Zawody pożarnicze OSP Jemiołów pierwsze miejsce.
Cezary Mucha, 2009 Sep 23, 09:21

 

 

    Klasyfikacja generalna:

  • OSP Jemiołów – 141,6 pkt.
  • OSP Poźrzadło – 143,5 pkt.
  • OSP Żelechów – 170,7 pkt.
  • OSP Kosobudz – 231,8 pkt.
  • OSP Toporów – 255,2 pkt.


Zawody w Toporowie więcej tutaj. 


Ochotnicza Straż Pożarna w Jemiołowie
Cezary Mucha, 2009 Jul 14, 12:31

Główną instytucją w naszej wsi, która rozwija się najprężniej i skupia wokół swojej działalności większość mieszkańców jest Ochotnicza Straż Pożarna, która należy do Krajowego Systemu Ratownictwa. Liczy ona 26 członków, ale wciąż zwiększana jest przez grono młodych ochotników. Tworzą oni młodzieżową drużynę pożarniczą, która uczestniczy w zawodach sprawnościowych i udziela się w pracach społecznych na rzecz wsi.

Nasza straż obchodziła 50 - lecie powstania i z tej okazji ufundowany został nowy sztandar. Ochotnicza Straż Pożarna w Jemiołowie dysponuje remizą z trzema boksami na samochody ciężarowe i z zapleczem socjalnym.

Wszyscy członkowie posiadają kompletne umundurowanie strażackie, zakupione częściowo z funduszy Rady Sołeckiej. Głównymi postaciami w naszej straży są prezes - Józef Szota i naczelnik - Henryk Malak.

Straż organizuje wiele zabaw i festynów.

W miesiącu lipcu w 2007 r odbyła się uroczystość z okazji 60 - lecia naszej straży.


Troszkę statystyki


Dzień Strażaka w Jemiołowie.
Cezary Mucha, 2009 Jun 03, 20:37

W sobotę o godzinie 17:30 odbyła się Msza Święta w inencji strażaków oraz rodzin strażackich. Na mszy gościliśmy Pana Wójta Gminy Łagów. Uroczystość zakończyła się kawą, ciastem w świetlicy wiejskiej.


Ćwiczenia OSP Jemiołów
Cezary Mucha, 2009 Feb 26, 18:46

Parę fotek z ćwiczeń z róznymi jednostkami ratowniczymi oraz uroczystość z okazji nadania sztandaru dla OSP 10 lat temu.


Artykułów: 24 na 4 stronach
1 2 3 4

Copyright ©2007-2008 jemiolow.net | All Rights Reserved
Hosting J@chhu
Valid XHTML 1.0 Strict