Nowe drzwi w garażach OSP Jemiołów.
Cezary Mucha, 2013 Jan 30, 20:07

Remiza w Jemiołowie doczekała się nowych bram w garażach. Bramy wyglądają bardzo nowocześnie, pasują idealnie do wystroju świeżo zmodernizowanego budynku. Stare bramy zostaną zdemontowane po okresie zimowym gdyż pozostały do wykonania  drobne obróbki murarskie przy nowych bramach. poniżej mała relacja fotograficzna i filmowa z tej inwestycji.

 

 

 


OSP
Cezary Mucha, 2013 Jan 30, 20:07

Nasi  strażacy z OSP zostali wyposażeni w zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego. Otrzymali bardzo nowoczesny sprzęt marki Holmatro w systemie Core czyli jedno przewodowy.


Dwóch liderów plus klany
Cezary Mucha, 2011 Oct 10, 21:08

- Czy OSP w Jemiołowie należy do najlepszych? Nie wypada mi tak mówić, ale jesteśmy zgranym, doświadczonym i profesjonalnym zespołem, znaczy znamy się na rzeczy stwierdza prezes jednostki Józef Szota.

Prezes ma 74 lata, a od 56 jest w służbie. Szota to prawdziwa lokomotywa jednostki. Od kilku lat jest zgłaszany do plebiscytu ,,GL'' na strażaka roku. Da się wyliczyć, że wziął udział, w co najmniej 3 tysiącach akcji. - Osobiście gasiłem lasy, ratowałem przed ogniem budynki mieszkalne i gospodarcze - mówi. - W 1997 roku wziąłem udział w bardzo trudnej akcji przeciwpowodziowej w Bojadłach. Interweniowałem 60-70 razy w roku. Przez lata byłem kierownikiem wozu strażackiego, dostarczałem wodę i sprzęt. Dziś już nie biorę udziału w akcjach, ale jako szef jednostki na brak pracy nie narzekam.

Jak mówi Szota, OSP Jemiołów to klany. - Mamy czterech braci Galasów, trzech Szkudlarków, czterech Malaków, w tym naczelnik Henryk, czterech Łysakowskich... Oczywiście nie brakuje pojedynczych przedstawicieli jemiołowskich rodzin - wylicza prezes. Jednostka liczy 28 osób. A powstała w 1947 roku. Jej mocnym punktem jest również Mirosław Szkudlarek, który 20 lat przepracował w zawodowej straży pożarnej w Świebodzinie. - To młody emeryt żartuje Szota. - Tacy ma ją najlepiej. Młodzi, a już na emeryturze...

Ale Szkudlarek jest poważny, nieco usztywniony, o kamiennej twarzy, ma na sobie nienagannie wyprasowany mundur. - Gdy pracowałem w Świebodzinie, dużo jeździłem do wypadków - opowiada strażak. - Tutaj w OSP też bierzemy udział w takich interwencjach. Blisko mamy przecież trasę nr 2. Pożarów u nas mniej niż wypadków.

W straży działa sołtys Stanisław Mucha. - Ta jednostka to grupa aktywnych ludzi. Pomagają w organizacji festynów i imprez - stwierdza.

- I są najlepsi w gminie. W ubiegłym roku wygrali zawody z jednostkami z Toporowa, Poźrzadła, Żelechowa i Kosobudza. I szykują się do podobnych w tym roku. Są niezawodni pod względem sprawnościowym fizycznej i bardzo szybko przygotowują się do akcji.

Autor: Krzysztof Fedorowicz


Dzień Strażaka
Cezary Mucha, 2011 Jul 20, 10:34

7 maja w Jemiołowie odbyła się uroczystość obchodów Dnia Strażaka z udziałem delegacji niemieckiej. Obchody połączone były z zawodami sportowo-pożarniczymi.

Po mszy świętej jednostki OSP z gośćmi przemieściły się na stadion na którym odbyły się zawody.

W kwalifikacji generalnej OSP Jemiołów zdobyło pierwsze miejsce. Poniżej parę fotografii z tej uroczystości.

 


 


Powódż 2010.
Cezary Mucha, 2011 May 18, 17:08

Udało mi się pozyskać fotografie z powodzi w której uczestniczyli nasi strażacy z Jemiołowa.

Nasi strażacy walczyli pod Nową Solą. Udało się obronić wały przed przerwaniem.


Samochód dla naszych strażaków widok w nowych barwach.
Cezary Mucha, 2011 Mar 09, 20:25

Poniżej parę fotografii naszego nowego samochodu strażackiego po malowaniu. Pozostało jeszcze go doposażyć. Po wprowadzeniugo go do podziału bojowego będzie jeździł na akcje.


Artykułów: 24 na 4 stronach
1 2 3 4

Copyright ©2007-2008 jemiolow.net | All Rights Reserved
Hosting J@chhu
Valid XHTML 1.0 Strict