JEMIOŁÓW CUP 2017.
Cezary Mucha, 2017 Aug 08, 21:39

70 lat OSP Jemiołów.
Cezary Mucha, 2017 Jul 28, 09:27

Z okazji 70-o lecia OSP w Jemiołowie w sobotę (15.07.2017r) odbyły się uroczystośći rocznicowe. Świętowanie rozpoczęło się mszą świętą o godzinie 13:00. Po mszy strażacy  przemaszerowali na plac, gdzie odbył się uroczysty apel, powitanie i przemówienia gośći. W tym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć pokazu naszych małych zuchów. O godzinie 16.00 dzieci z OSP Jemiołów zaprezentowały swoje umiejętności pożarnicze. Odbył się również koncert strażackiej orkiestry dętej z OSP Grochowo.  Przybyli goście bardzo zachwalali uroczystośc jak i naszych małych druchów.  

 


Plan uroczystości:
12.30 – Zbiórka pododdziałów przy remizie OSP Jemiołów,
12.45 – Przemarsz pododdziałów do kościoła,
13.00 – Uroczysta Msza Święta,
14.00 – Przemarsz pododdziałów na miejsce uroczystości,
14.15 – Uroczysty apel
• Złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości,
• Przegląd pododdziałów,
• Przywitanie zaproszonych gości,
• Rys historyczny OSP Jemiołów
• Wręczenie odznaczeń i medali,
• Okolicznościowe przemówienia
15.30 – Koncert strażackiej orkiestry dętej z OSP Grochowo,
16.00 – Pokaz Dziecięcej Drużyny Pożarniczej OSP Jemiołów,
16.30 – Spotkanie okolicznościowe z poczęstunkiem dla zaproszonych gości.

http://plus.gazetalubuska.pl/wiadomosci/a/mali-rycerze-floriana-wideo,12246043

https://www.youtube.com

http://www.gazetalubuska.pl


Pożegnanie ks. Andrzeja Oczachowskiego.
Cezary Mucha, 2017 Jul 23, 19:58


Jemiołów, dnia 23 lipca 2017r.
P O D Z I Ę K O W A N I E
Czcigodny Księże Prboszczu,

Księże Andrzeju.


Pan Bóg nazywa Was Kapłanów „ukrytymi w dłoniach i sercu Chrystusa”.

W chwili, gdy Twoje ręce zostały namaszczone olejem świętym, przeznaczone zostały zarazem do służby w dzisiejszym niełatwym świecie, jako dłonie samego Pana, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Nie omieszkał zatem Pan Bóg przez ostatnie 7 lat obdarzyć naszą miejscowość tak wspaniałym Sługą swoim, jakim jesteś Ty Księże Andrzeju.

Wszyscy mieliśmy okazję doświadczyć Twoje poczynania, Twój trud, jaki wkładałeś w swą pracę duszpasterską na terenie naszej parafii.

Trudno wskazać dziś wszystkie dzieła Twych rąk, ale patrząc na owoce Twej pracy, dostrzegamy miłość i całkowite oddanie, jaką kryje Twoje serce do Boga i ludzi w myśl słów „Żyj tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Ciebie”.

Dziś nadeszła chwila, w której Pan Bóg posyła Cię w inne strony, do innej wspólnoty – do Nowej Soli. W naszych sercach, patrząc i czując po ludzku jest smutek i żal, że tracimy w Jemiołowie, tutaj na naszej ziemi, kogoś kogo serdecznie pokochaliśmy.

Jednak od smutku większa jest wdzięczność, że Pan Bóg splótł nasze drogi, i że istotna cząstka księdza Andrzeja tutaj zostanie – w dziełach, których dokonałeś,w naszej pamięci, w naszych sercach, i odwrotnie, że cząstkę nas samych zabierzesz ze sobą do nowej parafii, bo przecież zabierzesz ze sobą wspomnienia, a my mieszkańcy Jemiołowa, jesteśmy poniekąd cząstką tych wspomnień.

Zatem z całego serca dziękujemy Ci za to wszystko i życzymy, aby Ten Który jest Drogą, przez swoje Słowo rozjaśniał i wskazywał Ci drogę
i cel Twego codziennego kapłańskiego posługiwania.

Niech Ten, który jest Prawdą, będzie dla Ciebie mocą w pokonywaniu trudów dnia powszedniego i siłą w podążaniu za tą Prawdą.

Niech Ten, który jest Życiem, wlewa w Ciebie strumienie swej łaski, aby Twoje kapłańskie życie tętniło radością mimo smutku, pogodą ducha mimo przeciwności, a przede wszystkim miłością do drugiego człowieka.

Niech również Matka Boska Fatimska otacza Księdza macierzyńską miłością, zdrowiem i dodaje sił.

Niech będzie nieustannie Twym wspomożeniem, gdziekolwiek Pan Bóg Cię pośle, a Duch Święty napełnia mocą potrzebną do podejmowania nowych wyzwań na chwałę naszego Pana Jezusa Chrystusa.


BÓG ZAPŁAĆ KSIĘŻE ANDRZEJU, BÓG ZAPŁAĆ.


MIESZKAŃCY JEMIOŁOWA

 

 


Biblioteka pod chmurką w Jemiołowie!
Cezary Mucha, 2017 Jul 23, 19:43

Udało się, jest! Biblioteka pod chmurką w Jemiołowie! Czynna całą dobę! Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Weź, przeczytaj, oddaj lub przynieś swoje książki i gazety! Cały czas pojawiają się nowe książki, bajki, czasopisama, więc nawet najwybredniejsi napewno znajdą coś dla siebie. Zapraszamy do wypożyczania, a przede wszystkim do czytania!

 


Bocianowo rok 2017.
Cezary Mucha, 2017 Jun 25, 21:22

W tym roku możemy się pochwalić ogromnym "bocianowym sukcesem". Od kilku tygodni dostrzegamy w gnieździe 3 małe bociany. Jak wiadomo, małe rosną i zajmują miejsce rodzicom, którzy muszą szukać noclegu na okolicznych dachach. Niedługo będziemy mogli wypatrywać bociany uczące się latać. 


Gminne zawody sportowo - pożarnicze w Łagowie.
Cezary Mucha, 2017 Jun 25, 20:51

https://www.facebook.com/OSP-KSRG-Jemio%C5%82%C3%B3w-1637243489888714/?hc_ref=SEARCH

https://www.youtube.com/watch?v=EZTYzcTjdCY

 

Komisja sędziowska powołana rozkazem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie - bryg. Janusza DROZDA przeprowadziła w dniu 24 czerwca 2017r. zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Łagów. Organizatorem zawodów był dh Mieczysław SZYMCZAK – Komendant Gminny OSP w Łagowie, Zarząd Gminny ZOSP RP Łagów oraz druhowie z OSP Jemiołów. Zawody rozpoczęły się o godz. 14:00 na boisku sportowym w miejscowości Łagów. Rywalizację druhów przeprowadzono na podstawie „Regulaminu Zawodów Sportowo – Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych" – OSP 1/2011 w poniższych konkurencjach:

  • sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami;
  • ćwiczenie bojowe.

Do rywalizacji stanęło 6 drużyn, w tym:

  • dziecięca Drużyna Pożarnicza z OSP Jemiołów,
  • grupa „A" mężczyzn, 5 drużyn.

Gościnnie w zawodach wystartowali druhowie z OSP Rzeczyca, którzy rywalizowali poza konkurencją z drużynami męskimi z jednostek OSP z terenu gm. Łagów. Jednak wisienką na torcie był wspaniały występ dzieci w wieku 4-10 lat z DDP z OSP Jemiołów, które uczestniczyły 17 czerwca br. w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Wieruszowie. Start dzieci oceniano na podstawie niestandarowego regulaminu, który został opracowany przez dh Andrzeja PILUCHA z OSP Wieruszów i zaakceptowany przez Zarząd Główny Związku ZOSP RP. Młodzi strażacy wystartowali w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe. Opiekunem a zarazem kierownikiem DDP z OSP Jemiołów był dh Michał RUDOLF.
Dziecięca Drużyna Pożarnicza z OSP Jemiołów oraz drużyny męskie z grupy „A" otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Pana Czesława KALBARCZYKA - Wójta Gminy Łagów. Nagrody wręczyli: Czesław KALBARCZYK, Stanisław DROB - Przewodniczący Rady Gminy, dh Jerzy WRZESIEŃ – Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Świebodzinie oraz dh Krzysztof WYSOCKI – Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Łagowie.
Najsprawniejszymi drużynami okazały się jednostki:

W grupie DDP:
1. DDP z OSP Jemiołów.

W grupa „A" mężczyzn:
1. OSP Toporów,
2. OSP Poźrzadło,,
3. OSP Jemiołów,
4. OSP Żelechów,
5. OSP Rzeczyca (poza konkurencją).

W skład komisji sędziowskiej wchodzili:
1. st. kpt. Dariusz KAŁUŻNY - przewodniczący komisji,
2. asp. sztab. Dariusz PAŁASZ - członek komisji,
3. asp. sztab. Piotr SUTKOWSKI - członek komisji,
4. st. sekc. Wojciech TWARDOWSKI - członek komisji.

 

 


Artykułów: 153 na 26 stronach
10 11 12 13 14 15 16 17 18

Copyright ©2007-2008 jemiolow.net | All Rights Reserved
Hosting J@chhu
Valid XHTML 1.0 Strict